Přeskočit na obsah

Teakový hmoždíř s paličkou Small 9×8,5cm

Teakový hmoždíř s paličkou Small 9x8,5cm Přírodní malta z teakového dřeva s tyčí na drcení je ideální pro každodenní použití.… Ukáž celý popis ↓

603,53 

Skladem

Odešleme ještě dnes.

Kdy vaše objednávka dorazí?
Předpokládané termíny dodání do Slovensko.

Osobný odber ještě dnes

DPD Pickup/Pickup Station St. 29.5.

Kuriér GLS St. 29.5.

Packeta Čt. 30.5.

Packeta na adresu Čt. 30.5.

Popis

Teakový hmoždíř s paličkou Small 9×8,5cm

Přírodní malta z teakového dřeva s tyčí na drcení je ideální pro každodenní použití. Jsou vhodné pro drcení bylinek, soli, koření. Tyto malty se s láskou vyrábějí v srdci vesnic na Bali, přičemž teakové dřevo (Tectona grandis) pochází hlavně z Indonésie, Indie, Malajsie, Thajska a Barmy.

Teakové dřevo přirozeně obsahuje olej, který mu pomáhá odolávat vodě. Tento olej chrání teakové dřevo před hnilobou, napadením hmyzem a bakteriemi. Jávský teak je odborníky považován za nejkvalitnější na světě a s trochou péče vydrží celý život.

Co je to malta a k čemu se používá?

Prvními nástroji, které naši předkové používali k drcení semen rostlin a obilí, byly dva kameny. Hmoždíře a hmoždíře představují předchůdce dnešních kuchyňských mlýnků, mixérů a struhadel.

Malta se používá především k mletí bylin a koření a při zpracování uvolňuje takové charakteristické aroma. Pokud porovnáme vůni a chuť černého pepře zakoupeného v obchodě a mletého v hmoždíři, rozdíl je značný.

Další informace

Materiál

Taekové dřevo

Krajina pôvodu

Indonésie

Shop roku Mobake