Přeskočit na obsah

Růže z Jericha

Růže z Jericha Růže z Jericha, růže z Jericha, růže z Jericha, to vše jsou označení pro jednu a tutéž… Ukáž celý popis ↓

Bez obalu Top

108,60 

Na objednávku

Naskladníme a odešleme brzy.

Popis

Růže z Jericha

Růže z Jericha, růže z Jericha, růže z Jericha, to vše jsou označení pro jednu a tutéž zcela jedinečnou rostlinu. Jeho jedinečnost asi ani nepoznáme podle názvu, ale příjmení nám možná něco našeptá. Jedinečnost a nezaměnitelnost této rostliny spočívá právě v jejím znovuzrození.

Jak to může udělat a k čemu je to dobré?

Jeho domovinou jsou suché a nehostinné části Střední Ameriky a Východu. Nedostatek vláhy je v těchto oblastech na denním pořádku. Růže je unášena větrem pustinou, dokud nenarazí na vlhkost. V okamžiku, kdy se tak stane, uvolní své kořeny a začne nasávat vodu. To jí dodá dostatek energie, aby se vyvinula v krásnou květinu.

Po vyčerpání veškeré vlhkosti se znovu zabalí a nechá se dále unášet. Tento proces se opakuje již desítky let. V hrobkách egyptských faraonů byly nalezeny růže z Jericha, jejichž stáří přesahovalo 4000 let a podle některých byly stále životaschopné. Díky těmto schopnostem si růže vysloužila své jméno i tradici.

K čemu se používá růže z Jericha?

Nejčastěji můžeme tuto růži vidět jako dekoraci během vánočních svátků. Zde má své čestné místo již stovky let. K tomuto použití se váže pěkná legenda. Podle ní Panna Maria darovala Růži z Jericha jako poděkování za to, že jí pomohla uprchnout do Egypta.

Rozkvetlá růže má tedy symbolizovat její vyvinuté, laskavé ruce (alternativní název: ruce Panny Marie). Růže se však používá spíše pro svou symboliku znovuzrození nebo sloučení rodiny u vánočního stolu. Může být i na jiných površích a kusech nábytku. Použití během Vánoc není vůbec podmínkou, protože dekorace může fungovat po celý rok.

Jak znovuzrodit růži?

Znovuzrození růže není vůbec těžké. Stačí vzít talíř, naplnit ho vodou a dát růži dovnitř. Již po několika minutách budeme moci spatřit první známky života. Celkové probuzení trvá asi 24 hodin, po kterých by růže měla vypadat docela úchvatně. Po úplném rozložení nalijte vodu z talíře tak, aby byly nasáklé pouze kořeny. V tomto stavu bychom měli růži nechat několik dní a poté ji nechat znovu vyschnout a několik týdnů odpočívat. Tento proces lze mnohokrát opakovat. Bohužel není možné určit, kolikrát je růže schopna tímto způsobem vykvést, ale když si uvědomíme, jak dlouho se může toulat pouští, pak se nemusíme bát.

Pozor!

Někteří dělají tu chybu, že dávají růži do velkého množství vody a po chvíli se objeví plíseň. Stačí ho dát do misky nebo na talíř s trochou vody, kde budou nasáklé pouze kořeny. Pokud voda dojde, přidejte znovu malé množství vody.

Účinky růže z Jericha:

Jako rostlina bez dalšího zpracování nemá žádné účinky na tělo ani mysl. Jediné, čeho jsme si mohli všimnout, je velmi příjemná vůně, která vzniká po rozložení. Krásně voní po celé místnosti. Podle některých může tato vůně pomoci při dýchacích potížích.

Vaši růži zabalíme bez plastu

Váš balíček důkladně zabalíme do krabice nebo obálky z recyklovaného papíru. Pro lepení používáme výhradně papírovou, 100% recyklovatelnou pásku. Krabici naplňte smrkovými pilinami nebo recyklovaným papírem. Po otevření vás možná překvapí příjemná lesní vůně.

Snažíme se využívat vše a být téměř bezodpadoví – proto doufáme, že se neurazíte, když k vašemu balíčku použijeme použitou krabici. Nakonec přidáme razítko s logem Mobake a s láskou odešleme.

Podporujeme ekologické organizace

1 % z každého vašeho nákupu půjde neziskové organizaci zabývající se ochranou životního prostředí. Můžete si vybrat organizaci, kterou chcete podpořit. Vlk nebo Prales dětem? Více informací o nich najdete na tomto odkazu. Děkujeme vám za vaši podporu a touhu konat dobro!

Další informace

Země původu:

Mexiko

Ostatní jména:

Selaginella lepidophylla, Růže z Jericha, Pouštní růže, Ruce Panny Marie, Selaginella lepidophylla

Shop roku Mobake