Přeskočit na obsah

FAQ: Často kladené dotazy

FAQ: Otázky a odpovědi pro naše zákazníky

V čem se odlišují zubní kartáčky Mobake od běžných kartáčků?

Bambusové zubní kartáčky jsou perfektní alternativou k běžným plastovým zubním kartáčkům, neboť tyto kartáčky jsou z přírodního materiálu (bambus), který je v přírodě zcela rozložitelný do několika let. Každoročně končí v mořích a na skládkách přes 2 miliardy plastových kartáčků, jejichž rozklad trvá až několik staletí. Navíc k výrobě kartáčků používáme bambus pěstovaný udržitelným způsobem, neobsahují Bisfenol-A (BPA), jsou odolné, rozložitelné a designově unikátní.

Jaké materiály jsou na kartáčcích použity?

Tělo kartáčků je vyrobeno ze 100% bambusu. Extra jemné štětinky (EXTRA SOFT) jsou vyrobeny z vysoce kvalitního Dupontu Tynex, který doporučují mnozí dentisté a štětinky se střední tvrdostí (MEDIUM) jsou vyrobeny z uhlíkových vláken, která mají anti-mikrobiální účinek. Krabička ve které si kartáček koupíš je z hnědého recyklovaného papíru.

Jsou štětinky také rozložitelné?

Ne. Extra jemné štětinky (Extra Soft) jsou vyrobeny z Dupontu Tynex (Nylon 6), který je jedním z nejkvalitnějších materiálů používaný pro výrobu štětin. Druhý typ štětin se střední tvrdostí (Medium) je vyroben z uhlíkových štětin, který je jen částečně rozložitelný ve volné přírodě. Na základě dlouhého pátrání po co nejlepších a co možná nejvíce rozložitelných štětinách jsme dospěli k závěru, že mnohé štětiny, které se prezentují jako rozložitelné, rozložitelné vůbec nejsou jen částečně. V opačném případě existují-li nějaké 100% rozložitelné štětiny, jsou to štětiny z divoké srsti. No to, už bychom nemohli mluvit o Vegan-friendly kartáčcích. 🙂 Zvolili jsme tedy ideální variantu pro váš pěkný úsměv.

Kde se kartáčky vyrábějí?

Bambus použitý na našich zubních kartáčcích pochází z provincie NingBo (Čína), kde přirozeně roste v hustých bambusových lesích. Při získávání materiálu z bambusových lesů se bere ohled na přirozené procesy růstu těchto lesů, dohlíží se na vysokou kvalitu vybraného materiálu a neohrožují se chráněné druhy živočichů.

Neohrožuje se životní prostředí pandy velké?

Ne, provincie ze které se získává materiál pro výrobu kartáčků, není chráněnou oblastí pandy velké. Nedovolili bychom si použít materiál, který by jí bral potravu zpod tlamičky.

Jsou nějaké speciální způsoby péče o bambusový zubní kartáček?

Ano, protože náš kartáček není vyroben z plastu, je třeba dbát na několik jednoduchých způsobů péče. Po každém umytí zubů doporučujeme kartáček vysušit a to pouhým přetřením suchým ručníkem, jakákoli dlouhodobá vlhkost působící na tělo kartáčku snižuje životnost produktu, takže nenechávej kartáček dlouhodobě ve vodě. Po použíti polož kartáček vodorovně na stojan nebo skleničku. (Častokrát se stává, že na spodku skleničky se nachází stečená voda, která může snížit životnost kartáčku a vizuálně jej znehodnotit.) A na závěr, tak jako u každého kartáčku, umývej si zuby s lehkostí. Nedrhni je, není pravda, že čím silněji tím lépe. Tvé zuby a dásně se ti určitě odvděčí.

Nenacházím se na Slovensku nebo v Česku, můžete mi poslat kartáčky i do zahraničí?

Napiš nám na náš mail: mobake@mobake.sk a v závislosti na zemi ve které se nacházíš, uvidíme co můžeme pro tebe udělat. Děkujeme za tvůj zájem!

Můžu si přizpůsobit kartáček podle sebe?

Samozřejmě, velmi rádi ti pomůžeme vytvořit tvoji unikátní zubní kartáček. Právě pro lidi jako jste ty, jsme vytvořili jednoduchý nástroj pro navržení vlastního bambusového kartáčku. Můžeš si vybrat ze 4-ti předdefinovaných vzorů (čičmánský, moravský, květ života a dětský vzor) a dvou tvrdostí (extra soft a medium). Po výběru těchto parametrů si už můžeš navrhnout svůj vlastní nápis, věnování, jméno, citát nebo cokoli co máš na srdci.

Otázky a odpovědi pro velkoobchodní partnery

Jaké jsou velkoobchodní ceny vašich kartáčků

Hledáš do svého obchodu nebo eshopu bambusové zubní kartáčky Mobake nebo chceš distribuovat naše kartáčky přes tvou maloobchodní síť? Skvělé! Kontaktuj nás prostřednictvím Tohoto formuláře nebo emailem a rádi ti poskytneme všechny důležité informace. Těšíme se na spolupráci 🙂

Máme zájem o kartáčky se soukromým labelem nebo s  názvem společnosti.

Dobrý nápad! Rádi umístíme na kartáčky Mobake název tvého obchodu/hotelu nebo web stránky. Stačí nám napsat. Momentálně však nenabízíme tvorbu kartáčků pod soukromým labelem.

Jak dlouho trvá výroba kartáčků s naším nápisem

Vše záleží na množství objednaných kusů, množství variací a samozřejmě na objednávkách uskutečněných před tebou. Obvykle doba výroby trvá od 3 dnů do 1 týdne.

Pokud jsi nenašel odpověď na Tvou otázku, neváhej nás kontaktovat.
Rádi zodpovíme na každou otázku.

S láskou Mobake

Shop roku Mobake