Přeskočit na obsah

Ashwagandha – 5 zdravotních účinků magického kořene z Indie

Ashwagandha je bylina, která byla používána v tradiční indické medicíně (Ayurveda) po několik století. Tento magický kořen je populární pro svou schopnost vyvolat zvýšenou úroveň plodnosti u žen i mužů, a proto je také označován jako přírodní afrodiziakum. V tomto článku vám přinášíme hlavní účinky a výhody tohoto přírodního zázraku, díky kterému se do něj zamilujete.

1. Konec stresu a úzkosti – Ashwagandha se s nimi točí 🙂

Ashwagandha obsahuje látky, které pomáhají snižovat hladinu kortizolu, jednoho z hlavních stresových hormonů v těle. Podle studie publikované v časopise Phytomedicine byl extrakt z této byliny účinný při snižování hladiny kortizolu u zdravých lidí.

Stres v práci? Vyzkoušejte přírodní adaptogeny, např. Ashwagandu.

2. Ashwagandha podporuje imunitní systém po celý rok

“Ashwagandha” může podpořit imunitní systém, který může pomoci v boji proti infekcím a nemocem. Může dokonce stimulovat produkci imunitních buněk. Indická bylina pomáhá chránit tělo před poškozením volnými radikály, jejichž uvolňování je způsobeno například toxiny, stresem a znečištěním životního prostředí.

3. Ashwagandha – přírodní probiotikum

Síla ashwagandhy spočívá právě v tom, že zlepšuje zdraví střev a snižuje možné zažívací problémy. Může také snížit zánět v těle.

4. Ve zdravém těle zdravá mysl

Ashwaganda patří do tzv. Přírodní adaptogeny – nebo “super-rostliny”, které zvyšují odolnost a celkovou vitalitu těla. Ashwagandha zvyšuje energii, vytrvalost, zvyšuje spánek a podporuje vitalitu a výkon celkově.Proto je také populární mezi sportovci . Pomáhá také lidem zlepšit kognitivní funkce, jako je paměť a koncentrace. To je užitečné pro ty, kteří trpí mírnými kognitivními poruchami.

5. Podporujte libido a zvyšte sexuální funkce pomocí bylin

Věděli jste, že v roce 2017 byla provedena studie v Institutu ájurvédy v Indii , která dokazuje, že užíváníashwagandhy po dobu 8 týdnů zvyšuje libido? Stejně tak u mužů s nízkou hladinou testosteronu pomáhá zvyšovat tento hormon.

Další výhody ashwagandhy v kostce:

  • pomáhá udržovat normální hladiny hormonů štítné žlázy,
  • je skvělý adaptogen – pomáhá tělu přizpůsobit se stresovým situacím,
  • pomáhá seniorům s bolestmi kloubů a revmatismem,
  • Snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak, což je prospěšné pro zdraví srdce.

Navzdory skutečnosti, že ashwagandha se vyskytuje jako kořen v Indii, zde v Mobace ji najdete již ve formě kapslí .

Shop roku Mobake